Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” w ramach programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” przekaże społecznościom lokalnym w całej Polsce dwa miliony złotych. O granty w wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych mogą ubiegać się organizacje oraz osoby fizyczne, które mają pomysł na to, jak powinno się zmienić ich najbliższe otoczenie.

Konkurs skierowany jest do organizacji, jednak osoby fizyczne także mają szansę zrealizować swój pomysł na zmianę w najbliższym otoczeniu. Każdy kto ma pomysł, by zmieniać swoje miejsce na Ziemi może skontaktować się z lokalną organizacją pozarządową i wspólnie z nią złożyć wniosek. Projekty mogą dotyczyć obszarów takich jak sport, bezpieczeństwo, edukacja, historia, kultura czy ekologia.

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przyzna w sumie 400 grantów na łączną kwotę 2 000 0000 złotych. Najlepsze projekty wybierze specjalna komisja konkursowa. Środki finansowe otrzymają organizacje, które najlepiej uzasadnią potrzebę realizacji projektu i zaproponują atrakcyjne, innowacyjne działania na rzecz swojej społeczności. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 8 października.

Wnioski będzie można składać od 17 do 30 września poprzez generator wniosków dostępny na stronie www.orlendarserca.pl. Pytania dotyczące zasad konkursu można zadawać pod adresem: mojemiejsce@orlen.pl

Regulamin konkursu oraz więcej szczegółowych informacji można znaleźć, klikająć [TUTAJ].

Propsy dla ORLENU za wspieranie społecznych inicjatyw!