Strona nie została znaleziona – Propsy PR – pierwsza w Polsce agencja PR dla NGO i projektów społecznych

Oops! Page Not Found

404

You can go back to the Homepage or use search

Organizują zbiórki na sprzęt medyczny, inspirują młodzież do aktywności w swoich społecznościach czy włączają mniejszości w dyskusję o przestrzeni publicznej. Według danych GUS w Polsce działa ponad 103 tys. organizacji społecznych. Większość z nich zajmuje się pomocą charytatywną. W Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych 27 lutego warto pochylić się nad tymi, którzy na co dzień działają społecznie, niosąc wsparcie w zakresie wspierania ubogich, chorych, ale też poprawy jakości medycyny, edukacji czy organizacji sportu w Polsce. To właśnie dla nich stworzyliśmy Inspirownik – aby rozwinąć możliwości tworzenia kampanii społecznych tych, którzy nagłaśniają ważne społecznie tematy.

(więcej…)

Planujecie wprowadzić do swojej komunikacji zewnętrznej działania polegające na budowaniu relacji z mediami, których celem jest, by media mogły coraz częściej mówić o waszej organizacji? A może już takie działania zaczęliście realizować, ale publikacji w mediach o was jak nie było, tak nie ma, lub jest ich tyle, co kot napłakał? Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być niedopasowanie działań do potrzeb dziennikarzy.

(więcej…)

Doświadczeni pandemią koronawirusa coraz częściej występujemy online niż w świecie rzeczywistym. Trendy się zmieniają – raz ludzie łakną kontaktu z innymi podczas konferencji offline, a raz wolą zdalnie wziąć udział w webinarze. O jakie elementy należy zadbać planując wystąpienia publiczne online?

(więcej…)

W naszym zespole wierzymy, że głos społeczeństwa obywatelskiego, aktywnych osób działających społecznie i „światozmieniaczy_ek” powinien być lepiej słyszalny w debacie publicznej. Co więcej – z pełną energią działamy w tym zakresie każdego dnia. Prowadzimy relacje z mediami tradycyjnymi, obsługujemy social media i prowadzimy kampanie społeczne. Tworzymy strategie, prowadzimy szkolenia, doradzamy w kwestiach wizerunkowych i wspieramy w sytuacjach kryzysowych. Właśnie teraz szukamy nowej osoby do zespołu. Zobacz, kogo poszukujemy i wyślij swoje zgłoszenie, jeśli czujesz, że to praca dla Ciebie.

(więcej…)

Chcesz nagłośnić inicjatywę społeczną, zachęcić do pobierania aplikacji, rozpowszechnić wyniki ważnych badań i wpadasz na pomysł, by zrobić to z pomocą influncerów_ek? Props od nas! Kampanie z udziałem influencerów_ek są już od dłuższego czasu stałym elementem strategii promocyjnych w Polsce i na świecie. Ale czy wiesz, jak przeprowadzić taką współpracę, by osiągnąć wyznaczone cele i nie złamać prawa. Przejdźmy przez to razem – przedstawiamy kilka tipów, które (mamy nadzieję) rozwieją Twoje wątpliwości i obawy.

(więcej…)

Od czego zacząć budowanie marki osobistej w przypadku społeczników i społeczniczek? Jakie są kluczowe zasady dbania o tzw. „personal branding” dla światozmieniaczy? Na jakie ryzyka należy się przygotować?

(więcej…)

„Strategię to my mamy w głowie” – zdarza nam się czasem usłyszeć od przedstawicieli NGO’sów, kiedy rozmawiamy o priorytetowych celach ich obecności w social mediach. Kłopot w tym, że taką „strategię” każdy z członków zespołu rozumie inaczej – i odmiennie ją realizuje. A droga między celami statutowymi a komunikatami w mediach społecznościowych bywa wyboista i pełna zakrętów. O czym warto pamiętać ZANIM opublikujesz swój pierwszy (lub kolejny) post w social mediach?

(więcej…)

Praktyczna wiedza, nowości ze świata PR i social mediów dla NGO i nie tylko oraz najlepsze analizy i komentarze w jednym miejscu. Dołącz do subskrybentów naszego newslettera (Propslettera)!

(więcej…)

Praca to nie sprint, lecz maraton. Ocieka pot – spada motywacja. Łapiesz oddech – zyskujesz przestrzeń. Jak w codziennym życiu zawodowym zadbać o siebie? Jak nie przepalić kabli, które mają trzymać system?

(więcej…)

Reelsy, TikToki, komunikacja biznesowa na Linkedin, czy publikowanie postów na Facebooku? Jak powinny działać organizacje, aby nie przepalać sił, czasu i budżetu na komunikację w social mediach? Które formaty i kanały wybrać, aby nasza komunikacja była skuteczna i ciekawa dla odbiorców? Jak wykorzystać potencjał social mediów w 2023 roku?

(więcej…)

Lata pracy, pot, krew i determinacja – wielu aktywistów i aktywistek latami pracuje na to, aby ich organizacja pozarządowa była rozpoznawalna. Dzięki obecności w mediach tradycyjnych – prasie, radiu, TV i serwisach www mogą pochwalić się tym, co robią i mówić o rzeczach ważnych społecznie. Co jednak zrobić, gdy umówiona rozmowa z dziennikarzem obfituje w trudne pytania? Spieszę z poradami.

(więcej…)

Padł rekord. Z najnowszych danych resortu finansów wynika, że w 2021 r. organizacje pożytku publicznego otrzymały łącznie ponad 1 mld 114 mln zł, co stanowi największą dotąd stawkę w historii OPP. Przeciętna kwota jednostkowa przekazana na rzecz organizacji wyniosła 70 zł. Właśnie zaczął się czas, w którym nie tylko warto podsumować zeszłoroczną kampanię 1 proc., ale także zacząć planować i pracować nad kolejną. W 2022 r. i 2023 r. sytuacja jest odmienna od poprzednich lat z kilku istotnych powodów. Jak dobrze zaplanować kampanię, która ma skutecznie zachęcić podatników do przekazania części podatku na OPP?

(więcej…)

Jak zachęcić młodzież do krytycznego myślenia i dyskusji o migracjach? Tego wyzwania podjęliśmy się w projekcie ‘’I am European. Rozmawiajmy o migracjach.’’, który realizowaliśmy na zlecenie Centrum Edukacji Obywatelskiej. Punktem wyjścia do kampanii była jej nazwa, staraliśmy się odnaleźć taki związek frazeologiczny, który będzie w pełni opisywał idee kampanii i tak powstał hashtag #PonadGranicami. Pod tą nazwą stworzyliśmy konto na Instagramie, które było kluczowym medium komunikacji przez wszystkie 5 faz kampanii.

(więcej…)

Tekst informacyjny, publicystyczny, a nawet felieton. Autor każdego z nich, w celu wzbogacenia swojego materiału, może wykorzystać w nim wypowiedź ekspercką, dzięki czemu merytorycznie ją wzbogaci. Fakty, dane, liczby, statystyki, doświadczenie czy studia przypadku – to wartościowe elementy każdego materiału prasowego. A przecież ludzie NGO to kopalnia wiedzy. Dobrze jest więc się nią dzielić. Jednak, żeby zostać zacytowanym przez dziennikarza, warto wiedzieć, co zrobić, żeby dziennikarz chciał jeszcze z tego cytatu skorzystać. Oczywiście jeśli przebędziemy już najtrudniejszą drogę przed rozmową z dziennikarzem, czyli nawiążemy z nim kontakt i zainteresujemy go danym tematem lub ekspertem.

(więcej…)

Biuro prasowe to narzędzie, dzięki któremu zarządzasz komunikacją między własną instytucją a dziennikarzami. Jego umiejętne prowadzenie daje ci możliwość kreowania wizerunku, zwiększania informacyjnego zasięgu o twojej firmie, a także budowania społecznego zaufania.

(więcej…)

Media określane są czwartą władzą. Niektórzy mówią, że dzielą koronę z internetem. Ile by się nie mówiło, to właśnie prasa, radio i TV są nadal głównym źródłem, z którego informacje czerpie twoje otoczenie – prezesi firm, szefowie działów, politycy, sponsorzy. Dlatego utrzymywanie pozytywnych relacji z mediami może przynieść wymierne korzyści twojej organizacji w postaci publikacji materiałów. W perspektywie długofalowej na pewno przyniesie to wymierny skutek.

(więcej…)

Przez ostatnie dni sytuacja polityczna, społeczna i gospodarcza w Europie zmieniła się o 180 stopni. W efekcie to, co widzimy w mediach i social mediach również uległo przemianie. Na początku w sposób spontaniczny, emocjonalny i w reakcji na druzgocące newsy, natomiast po kilku dniach w metodycznie i z celem odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Przeczytajcie nasz krótki poradnik o tym, jak prowadzić działania komunikacyjne w trakcie kryzysu wywołanego wojną w Ukrainie.

(więcej…)

Stworzyliśmy Trendbook PR, prognozujący jakie narzędzia i tematy będą najpopularniejsze w sektorze społecznym, by pokazać NGO, jak docierać z tematami społecznymi do odbiorców. 

Pochyliliśmy_łyśmy się nad zjawiskami oraz oszacowaliśmy_łyśmy w analizie jakościowej nadchodzące trendy, które będą aktualne w 2022 roku.

TrendBook podzielony jest na dwie kategorie: trendy według tematu i według narzędzi. Podejmowane tematy to kultura w mikroskali, post – Covid era, społeczeństwo oraz praca/biznes. Omawiane narzędzia to m.in. komunikacja włączająca, wideo, social media i influencerzy_ki.

– Wraz z pracą i nauką hybrydową lub zdalną nastąpił wzrost aktywności użytkowników internetu. Coraz częściej spędzamy czas w sieci i poświęcamy go na to coraz więcej. Wśród trendów pod kątem narzędziowym zespół Propsy wyznaczył m.in. komunikację „od odbiorców do odbiorców” (coraz częściej marki będą korzystać z contentu przygotowanego lub inspirowanego klientami_kami), ultra real time marketing, standard posiadania napisów w nagraniach wideo w social mediach i większe zaangażowanie z mikroinfluencerami_kami – tłumaczy Anna Kiedrzyńska-Tui, dyrektor operacyjna Propsy PR.

Aby zdobyć bezpłatny Trendbook PR 2022, wystarczy wejść TUTAJ. 

Patronem medialnym TrendBooka jest serwis PRoto.pl. TrendBook PR 2022 został przygotowany z myślą o tych, którzy działają m.in. w relacjach publicznych, komunikacji zewnętrznej, promocji czy w relacjach z mediami.

W naszej organizacji wierzymy, że głos społeczeństwa obywatelskiego, aktywnych osób działających społecznie i „światozmieniaczy” powinien być lepiej słyszalny w debacie publicznej. Co więcej – działamy w tym zakresie każdego dnia. Obsługujemy social media, prowadzimy relacje z dziennikarzami i kampanie społeczne. Właśnie teraz szukamy nowej osoby do zespołu. Zobacz, kogo poszukujemy, i wyślij swoje zgłoszenie, jeśli czujesz, że to praca dla Ciebie.

(więcej…)

Rozpoczęliśmy współpracę z aplikacją TikTok! Dzięki temu kanałowi komunikacji, z promocją działań społecznych, będziemy docierać do coraz szerszej grupy odbiorców. Propsy!

(więcej…)

Szok, zaskoczenie, niedowierzanie i przerażenie – tak w kilku słowach trzeba szyć kampanie społeczne we współczesnym świecie. Dlaczego? Bo każde złapanie uwagi potencjalnego odbiorcy jest na wagę złota. Dzisiaj o te kilka sekund atencji bije się znacznie więcej podmiotów niż kiedykolwiek.

(więcej…)

W naszej pracy, jako PR-owcy staramy się używać języka poprawnego pod względem gramatyki, ortografii, ale również takiego, który w żaden sposób nie dyskryminuje i nie wyklucza. Czasem można obrazić rozmówcę używając zwrotów, które w potocznej opinii są neutralne. W dyskursie publicznym problem ten najczęściej dotyczy nazw identyfikujących grupy ludzi lub pojedyncze osoby pod względem pochodzenia, orientacji seksualnych czy płci. Ostatnio szczególnie trudne stało się opisywanie zawodów kobiecych. Gościnie, posłanki, ministerki, czyli feminatywy, które swego czasu wywołały gorące dyskusje nie tylko w środowisku politycznym, feministycznym ale także wśród znawców języka polskiego, bywają problematyczne również w naszej pracy.

(więcej…)

Projekty powoli się kończą, w biurze pusto, każdego tygodnia ktoś z zespołu jest na urlopie. Jest gorąco i leniwie, czekacie na nowy zapał do pracy i konkretne działania. O czym w takich warunkach informować swoich odbiorców? Jeśli przestaniecie mieć z nimi kontakt, być może już do Was nie wrócą … Oto koło ratunkowe! Przychodzę dziś do Was z pakietem pomysłów, czym wypełniać swoją facebookową stronę w sezonie ogórkowym.

(więcej…)

Spośród wszystkich sformalizowanych sposobów współpracy z mediami organizacje pozarządowe najczęściej pytają o sposoby pozyskiwania patronatów medialnych. Nie będąc zwolenniczką takich rozwiązań, spokojnie mogę polecić je tym organizacjom, które swoje relacje z mediami dopiero rozpoczynają. Oto 7 kroków, jak pozyskać i zadbać o patronat medialny.

(więcej…)

Jeszcze kilka dekad temu kobiety były „milczącymi świadkami zdarzeń”. Dziś w epoce cyfrowo-informacyjnej mogłoby wydawać się, że jest to już wyczerpany i wręcz nieaktualny temat. W debacie publicznej wybrzmiały wątki o parytetach na listach wyborczych oraz równouprawnieniu w nazewnictwie profesji zawodowych (ministra, polityczka, etc.) Okazuje się jednak, że należytą pracę należy wykonać u podstaw, ponieważ ciągle mało jest ekspertek komentujących ekonomię, rynek pracy, gospodarkę czy politykę. Co można z tym zrobić?

(więcej…)

Zanim zaczniecie planować kampanię, której celem będzie pozyskanie 1 proc. podatku swoich fanów, przyjaciół, partnerów biznesowych i sprzymierzeńców, postawcie sobie dwa najważniejsze pytania: kto i dlaczego powinien wam przekazać ten 1 proc.? Im szybciej to zrobicie, tym efektywniej zrealizujecie kampanię.

(więcej…)

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych został ustanowiony 17 kwietnia 2010 r. przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Pierwsze obchody odbyły się 27 lutego 2014 roku w Helsinkach.

(więcej…)

Praca w mediach staje się coraz bardziej dynamiczna, niepewna i stresująca. Dziennikarze to grupa zawodowa chyba najczęściej dzisiaj zmieniająca pracę – redakcją czy branżę. Ten charakter pracy powoduje, że jest kilka spraw, których należy unikać we współpracy z przedstawicielami mediów.

(więcej…)

Dziennikarze otrzymują zbyt dużo maili, aby zająć się wszystkimi sprawami. Spośród dziesiątek informacji wybierają te najbardziej aktualne i ważne dla ich odbiorcy, w zależności od regionu, wieku czy zainteresowań. Jak dobić się z tematami ważnymi, ale nieporuszanymi społecznie? Czy jest na to szansa?

(więcej…)

Chcesz się dowiedzieć, jak zrealizować efektywną kampanię społeczną?

Pobierz bezpłatny Inspirownik