Potrzebujesz wypożyczyć sprzęt dla swojej organizacji? Możesz zrobić to przez nowopowstały serwis Rent and Lend. Póki co tylko w Krakowie. Właściciele serwisu mają jednak plan rozszerzyć działalność także na inne miasta. Ich założeniem jest wsparcie użytkowników poprzez ekonomię współpracy. Organizacje i osoby fizyczne będą mogły uzyskać na portalu dostęp do wypożyczenia potrzebnych przedmiotów, a także zarabiać na udostępnianiu własnych rzeczy.

Rent and Lend łączy organizacje i osoby poszukujące potrzebnego przedmiotu z tymi organizacjami i osobami, które mogą ten przedmiot wypożyczyć. Całość oparta jest o geolokalizację, więc daną rzecz będziemy mogli znaleźć jak najbliżej siebie. Kategorie przedmiotów jakie dostępne są w serwisie to: sprzęt eventowy, sprzęt biurowy, elektronika, akcesoria sportowe i turystyczne, rzeczy potrzebne do transportu czy przeprowadzki  urządzenia do domu i ogrodu, gry planszowe, akcesoria dla dzieci i niemowląt oraz inne, które nie zmieściły się w żadnej kategorii.

Za całym projektem stoją 4 osoby – Stanisław Zarychta, Jakub Kocikowski, Maciej Kocik i Leszek Szklarczyk, czyli visual designer, dwaj programiści oraz CEO. Z trzecim sektorem do czynienia mają na co dzień w ramach Ambasady Krakowian oraz różnych organizowanych przy niej projektów. – Swoją przygodę z pozarządowością zaczynałem w Amnesty International pracując 4 lata nad kampanią fundraisingową tej organizacji w Krakowie. Wówczas poznałem też Staszka Zarychtę, obecnego członka zarządu Stowarzyszenia Ambasada Krakowian. To przestrzeń w której pracujemy również nad Rent and Lend – mówi Leszek Szklarczyk.

Twórcy narzędzia mają nadzieję, że działalność portalu będzie przekładać się na redukcję odpadów w środowiskach miejskich poprzez wypożyczanie przedmiotów zamiast wyrzucania ich do śmieci jak również poprzez zastąpienie kupna nowych rzeczy wypożyczaniem. Poprzez oparcie algorytmu wyszukiwania oferty na geolokalizacji chcą również budować więzi w lokalnych społecznościach. Serwis dopasowywuje do nas jak najbliższą ofertę wypożyczenia, dzięki czemu mamy szansę poznać organizacje i ludzi z okolicy.

Serwis znajdziesz klikając w link: [RENT AND LEND]