Reforma przyszłości
Świat się zmienia, a edukacja nie nadąża. To powinno martwić. Żyjemy obecnie u progu kolejnej rewolucji cyfrowo-informatycznej, a wszelkie dane wskazują na to, że w najbliższej przyszłości czeka nas robotyzacja pracy i cyfryzacja życia.
Przedsiębiorca – zawód przyszłości?
Innowacyjność, kreatywność, innowacyjność, umiejętność wykorzystania pomysłów w praktyce. To tylko niektóre cechy dobrego przedsiębiorcy. Czy ma on szansę stać się zawodem przyszłości? Paula Bruszewska rozmawia o tym w TOK FM.
Zawód: Przedsiębiorca
– Przedsiębiorca jest zdecydowanie zawodem przyszłości – powiedziała Paula Bruszewska, prezes fundacji Social Wolves. Kreatywność, innowacyjność, czy umiejętność wykorzystania pomysłów w praktyce. Oto jedne z cech dobrego przedsiębiorcy. Czy ma on szansę stać się zawodem przyszłości? Czy polski system edukacji jest w stanie „tworzyć” dobrych przedsiębiorców?
Poranek RDC: rewolucja w edukacji – jak będą wyglądały zawody przyszłości?
Gościem Grzegorza Chlasty w Radiu dla Ciebie była Paula Bruszewska z Social Wolves, fundacji realizującej programy angażujące młodych ludzi do realizacji projektów społecznych. Współtwórczyni platformy edukacyjnej „Zwolnieni z Teorii”, która uczy kompetencji przyszłości: pracy w grupie, przywództwa i komunikacji.
Tak się rodzi przedsiębiorczość nad Wisłą. Stworzyli projekt, który robi z ludzi biznesmenów
Stworzyli program edukacyjny, który umożliwia trenowanie praktycznych umiejętności – negocjacji, przywództwa, komunikacji i zdobywania środków. Uczą polską młodzież kompetencji jutra. Jakie mają ambicje na przyszłość? Z jednym z pierwszych start upów społecznych w Polsce, innowatorem społecznych rozwiązań – z prezes fundacji Social Wolves, Paulą Bruszewską ze “Zwolnionych z Teorii” rozmawia Danuta Dobrzyńska-Schimmer.
Jak przygotować młodych ludzi na wyzwania przyszłości?
W dyskusjach dotyczących polskich szkół rzadko wspomina się o tym, że za mało nacisku kładą one na praktyczne przygotowanie uczniów do wyzwań, które przed nimi staną. I choć wiemy, że świat się zmienia i że w przyszłości potrzebne będą inne umiejętności niż dziś, to w polskiej edukacji wciąż najważniejsze jest zapamiętywanie informacji, a nie trening tzw. kompetencji miękkich.
Jest sprawa: nauczyciel po reformie
W audycji „Jest sprawa” o nauczycielach w nowej rzeczywistości oświatowej. Naszymi gośćmi byli Krzysztof Baszczyński ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Rafał Flis – wiceprezes fundacji Social Wolves.
Temat lekcji: przyszłość
Wielki bank JP Morgan inwestuje gigantyczne pieniądze w automatyzację pracy prawników, a mimo to studia prawnicze są oblegane. Świadomość, że za 10 czy 20 lat technologia uderzy w absolwentów większości topowych kierunków, jeszcze nie dotarła na poziom edukacji.
Organizatorzy olimpiady „Zwolnieni z teorii” zawitają do Warszawy
Ponad 6000 kilometrów trasy, 2500 spotkań w 41 miastach, gotowa na wsparcie grupa 40 ambasadorów – organizatorzy olimpiady „Zwolnieni z Teorii” zakończyli dwutygodniową, licealną trasę po całej Polsce. Teraz spotkają się ze studentami, już 6 października odwiedzą Warszawę. Dodatkowo dla zainteresowanych wzięciem udziału w olimpiadzie organizują specjalne spotkanie o godz. 17.00 w Coffee Karma przy ul. Mokotowskiej 17 w Warszawie. Wstęp wolny.
Poranek RDC: nauczyciel – najtrudniejszy zawód świata
Nauczyciel to dzisiaj najtrudniejszy zawód świata – ma być psychologiem, trenerem, spowiednikiem, łowcą trendów i wychowawcą. Gościem Grzegorza Chlasty w Radiu dla Ciebie był Marcin Bruszewski, jeden z pomysłodawców Zwolnionych z Teorii.