Wielki Finał młodzieżowych projektów społecznych – Propsy PR – pierwsza w Polsce agencja PR dla NGO i projektów społecznych

Wielki Finał młodzieżowych projektów społecznych

23-05-2018

Trzy panele dyskusyjne oraz dziesiątki przedstawicieli świata polityki, social mediów i działających społecznie. Tak będzie wyglądał Wielki Finał Zwolnionych z Teorii, który odbędzie się 20 czerwca przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie. W wydarzeniu weźmie udział półtora tysiąca młodych ludzi z całej Polski, którzy realizując projekty społeczne w ramach olimpiady, robią pożyteczne rzeczy dla swojego otoczenia i jednocześnie nabywają praktycznych umiejętności zawodowych.

Wielki Finał olimpiady Zwolnieni z Teorii to święto działań społecznych młodzieży w całej Polsce. W obecnym roku szkolnym, do końca maja swoje projekty zrealizuje blisko dwa tys. uczniów i studentów. W czerwcu będą walczyć o nagrody główne – Złote Wilki. – Projekty realizowane w ramach Zwolnionych z Teorii pokazują jak na dłoni to, co martwi młodych ludzi w Polsce. W tym roku zauważamy duży wzrost liczby projekt dotyczących edukacji seksualnej, nauki programowania, wegetarianizmu i świadomego robienia zakupów – opowiada Paula Bruszewska, prezes fundacji Social Wolves, organizatorka olimpiady. – Ciekawym trendem jest także wzrost udziału dziewczyn na pozycjach kierowników realizowanych pomysłów – dodaje.

Głównym punktem imprezy jest wręczenie Złotych Wilków dla najlepszych projektów społecznych realizowanych w tym roku przez licealistów i studentów oraz dyplomów dla szkół, które stwarzają dogodne warunki do rozwijania społecznej działalności. Podczas Wielkiego Finału będą wręczane także dyplomy zwycięzcom Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości, który zostanie ogłoszony już na początku czerwca w głównym wydaniu dziennika Rzeczpospolita.

Wielki Finał to święto praktycznej edukacji, podczas którego zarówno młodzież, jak i nauczyciele oraz dyrektorzy szkół, którzy na co dzień wspierają ich w pozyskaniu wiedzy przydatnej w przyszłości, będą mogli wziąć udział w trzech panelach dyskusyjnych: o start upach, karierze w internecie, innowacjach w edukacji oraz kompetencjach przyszłości. W tym samym czasie na drugiej scenie 30 najbardziej ambitnych zespołów, które ukończyły swój projekt w tym roku powalczy w “Pitch Contest Supported by Coca Cola” – konkursie na najbardziej inspirujący pomysł rozwiązujący prawdziwy problem społeczny. W programie Wielkiego Finału wystąpią m.in.: Enio Chłapowski – twórca Bring.ai, Malka Kafka – założycielka restauracji Tel Aviv, Mateusz Mach – twórca FiveApp i OPUS, Lech Kaniuk – właściciel PizzaPortal i iTaxi, Karol Paciorek – twórca kilku popularnych kanałów na youtubie, Kasia Gandor – była modelka, prowadząca kanał o biotechnologii, Rafał Gębura – twórca kanału “7 m pod Ziemią”, Alex Mandostyle – lifestylowa youtuberka, Aleksandra Kozera – ELAB, Victor Borsuk – 7-krotny mistrz kitesurfingu w Polsce i wielu innych.

W programie dodatkowo będzie można skonsultować swoje CV, zaplanować ścieżkę kariery, pomyśleć o stażu w dużej korporacji (Strefa targów), spotkać się i porozmawiać z mentorami, którzy wspierali uczestników olimpiady (Strefa mentora), a także poznać organizatorów olimpiady (Strefa Social Wolves) oraz spędzić wolny czas z innymi aktywnymi społecznie młodymi ludźmi (Strefa chillu i food trucków).

Obecność podczas uroczystości potwierdzili Wicepremier Jarosław Gowin oraz wielu znamienitych gości ze świata polityki, trzeciego sektora, nauki i biznesu.

Organizatorem Wielkiego Finału olimpiady Zwolnieni z Teorii jest Fundacja Social Wolves, partnerem strategicznym jest The Coca-Cola Foundation, a partnerem merytorycznym Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerami Wielkiego Finału są Fundacja PZU oraz Event Expierience.

Więcej informacji na Facebooku Zwolnionych z Teorii.

WRÓĆ

Chcesz się dowiedzieć, jak zrealizować efektywną kampanię społeczną?

Pobierz bezpłatny Inspirownik